Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 W grudniowe popołudnie w naszej bibliotece szkolnej gościliśmy siostry misjonarki ze Zgromadzenia Sióstr Klawerianek z Krosna a także wolontariuszy z Krośnieńskiej Grupy Furaha. W czasie spotkania siostra Agata, wolontariusze, Asia i Maciek, opowiadali o życiu mieszkańców Zielonego Przylądka. Dzielili się swoimi przeżyciami z wakacyjnego pobytu na Wyspach Cobo Verde. Goście przypomnieli także, na czym polega idea wolontariatu, miejsce i rola wolontariuszy w realizacji dzieła misyjnego. Skierowali zaproszenie do uczestników spotkania, mieszkańców internatu, do udziału w majówce misyjnej, która odbędzie się w Krośnie w maju w 2018 roku.

 W czasie spotkania nauczyciel bibliotekarz zaprezentował książki o tematyce religijnej zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dla biblioteki szkolnej. Spotkanie zostało zorganizowane na okoliczność obchodzonego w naszej szkole, w dniu 5 grudnia 2017 roku, Dnia Wolontariatu.

image01.jpg image02.jpg image03.jpg

image04.jpg image05.jpg image06.jpg