ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 Awansem piłkarzy ręcznych do półfinału wojewódzkiego zakończyła się Rejonowa Licealiada w piłce ręcznej chłopców. W zawodach, które odbyły się 8 grudnia w Krośnie startowały najlepsze szkoły z powiatów: strzyżowskiego (ZST Strzyżów), Krosno – grodzkiego (I LO Krosno), jasielskiego (ZSZT Jasło) oraz krośnieńskiego (ZS Iwonicz). Reprezentanci Naszej Szkoły wygrali wszystkie spotkania i pewnie awansowali do kolejnego etapu rozgrywek.

 W swoim pierwszym spotkaniu Nasi piłkarze ręczni rywalizowali z reprezentacją I LO Krosno. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy prowadzili 2:0, a następnie 3:1. Do przerwy był już jednak remis po udanych akcjach w ataku i bezbłędnej grze w obronie całego zespołu. Druga połowa była bardzo wyrównana. Oba zespoły miały problem ze zdobywaniem bramek. Na prowadzenie wyszli zawodnicy z Krosna ale kolejne dwie bramki zdobyli uczniowie naszej szkoły i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa 5:4.
 Drugie spotkanie było jednostronne i zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny w stosunku 11:3. Drużyna ze Strzyżowa nie postawiła zbyt trudnych warunków dzięki czemu mogli się zaprezentować zawodnicy rezerwowi naszego zespołu.
Ostatnim naszym przeciwnikiem był mistrz powiatu jasielskiego ZST Jasło. Był to jednocześnie mecz o pierwsze miejsce w turnieju. Zespół z Jasła podbudowany zwycięstwem nad Krosnem 10:5 rozpoczął spotkanie bardzo zdecydowanie i objął prowadzenie 2:0 . Nie zraziło to naszych zawodników, którzy najpierw odrobili straty a następnie uzyskali dwubramkową przewagę. Przeciwnik zdołał jeszcze tylko raz zaskoczyć naszego bramkarza i to nasz zespół mógł cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju.
 Bardzo dobra gra bramkarza oraz całej drużyny w obronie a także wola walki w obu decydujących spotkaniach gdzie drużyna przegrywała i doprowadzała do wyrównania zdecydowały o zwycięstwie w turnieju.
Chłopakom gratulujemy i życzymy kolejnego sukcesu, tym razem w półfinale wojewódzkim.

Szkołę reprezentowali:

 • Dawid Mularz I LO
 • Grzegorz Albrycht II Z
 • Michał Szwast II Z
 • Arkadiusz Marosz II Z
 • Artur Czernatowicz III TPS
 • Piotr Dąbrowski I LO
 • Szymon Szpetnar I TPS
 • Bartosz Sobiecki I TPS
 • Krystian Szarek I TPS
 • Kacper Pelczar I Z
 • Kacper Prajsnar I LO

Opiekun: Tomasz Staroń