ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
 Siedemdziesiąt osiem lat temu, 31 sierpnia Hitler wydał rozkaz napaści na Polskę. Już kolejnego dnia okręt szkoleniowy Schlezwig–Holstein rozpoczął ostrzeliwanie przyczółku Westerplatte. Tak rozpoczęła się II wojna światowa, która na niemal 6 lat ogarnęła najpierw Europę, a później prawie cały świat.
 Dramat II wojny światowej jest nie tylko doświadczeniem, podręcznikową przeszłością, ale i przestrogą dla przyszłych pokoleń. Będziemy o nich pamiętać, ponieważ rozumiemy, że naród, który zapomni swą przeszłość, skazany jest na bolesne doznania.

 Dnia 19 września uczniowie naszej szkoły zebrali się pod tablicą upamiętniającą Rotmistrza Witolda Pileckiego, aby w czasie uroczystego apelu oddać cześć poległym w czasie II wojny światowej. Uczniowie klasy II TMR/TPS wraz z koleżankami z II klasy TŻ przygotowali wzruszający program artystyczny przywołujący wydarzenia września 1939 roku. Chwilą zadumy wróciliśmy do wydarzeń sprzed 78 lat, pielęgnując pamięć nie tylko o zbrodniach II wojny światowej, ale przede wszystkim o bohaterach walczących za naszą wolność. Po uczczeniu pamięci bohaterów minutą ciszy, uczniowie zapalili znicze pod pamiątkową tablicą. Podsumowując spotkanie Dyrektor Zespołu Szkół w Iwoniczu pan Leszek Zajdel, podkreślił rolę upamiętniania ważnych wydarzeń historycznych oraz przywołał sylwetkę Rotmistrza Pileckiego, patrona naszej szkoły.