ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wesele Stanisława Wyspiańskiego jest lekturą Narodowego Czytania w 2017 roku.  Uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Iwoniczu, tj. kl. I LO, I TŻ, I TMR/TPS oraz I BSIS włączyli się w tę ogólnopolską akcję. W bibliotece szkolnej /w środę 6.09.2017/ fragmenty dramatu Wesela Stanisława Wyspiańskiego czytali nauczyciele i uczniowie. 

/Dramat Wyspiańskiego zwyciężył podczas internetowego głosowania spośród czterech propozycji. Dzieło Wyspiańskiego konkurowało z Przedwiośniem Stefana Żeromskiego, Pamiątkami Soplicy Henryka Rzewuskiego i Beniowskim Juliusza Słowackiego./

Narodowe Czytanie, tak jak bohaterów Wesela, charakteryzuje różnorodność. W programach przygotowanych przez biblioteki, oprócz głośnego czytania i happeningów czytelniczych, znalazło się wiele innych atrakcji towarzyszących. Do tej pory na stronie akcji Narodowe Czytanie udział zgłosiło prawie 1380 miejscowości. Czytanie odbędzie się także poza granicami Polski. 2 września czytali nasi rodacy w Szwecji, Danii, Wielkiej Brytanii, a nawet w Kanadzie, USA i odległej Australii. Akcję wsparli przedstawiciele konsulatów i ambasad.