ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 Od 06 czerwca do 19 czerwca 2017 r w ramach projektu „Poprawa jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół w Iwoniczu” w pracowniach szkolnych pod okiem fachowców młodzież i nauczyciele zdobywała nowe umiejętności i kwalifikacje na kursach: baristycznym, carwingu oraz kursie chemizacji z zakresu stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy. Kurs carwingu ukończyło 7 uczniów z klasy I i II TŻ i UG oraz dwóch nauczycieli.

 Pod okiem prowadzącego uczestnicy kursu uczyli się wyczarowywać ze zwykłych warzyw i owoców bukiety kwiatów i inne fantazyjne formy służące jako dekoracja stołów i potraw.

 Tajemnice sporządzania kawy poznało 7 uczniów klasy II i III TŻ i UG oraz dwóch nauczycieli uczestniczących w kursie baristycznym. Zdobyli umiejętności obsługi profesjonalnego ekspresu do kawy , różnych sposobów parzenia kawy i wykorzystania naparu do sporządzania napojów kawowych.

 Celem kursu chemizacji z zakresu stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy było zdobycie zaświadczenia uprawniającego do nabywania i stosowania środków ochrony roślin oraz wykonywania usług chemizacyjnych zgodnie z wymogami ochrony środowiska. Dokument ten wymagany jest w czasie kontroli dokonywanych przez ARiMR, PIORiN, a także kontroli w zakresie zasad wzajemnej zgodności (cross compliance) oraz innych urzędów i instytucji.

 Uczestnicy szkoleń otrzymali certyfikaty i zaświadczenia potwierdzające zdobyte umiejętności. Z pewnością pomoże to przyszłym absolwentom w znalezieniu atrakcyjnej pracy. Opracował M.H.