ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnice: wirtualna i sportowa (śrutowa), hala i obiekty sportowe Orlik 2012, siłownia: plenerowa i krytaTechnika Zawodowe

technik: informatyk, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, pojazdów samochodowych, żywienia i usług gastronomicznych,

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

mundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; sportowe; komunikacyjno - multimedialne

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła

mechanik pojazdów samochodowych; mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych; monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

Bezpłatne: prawoo jazdy; pobyt w internacie; dojazd do szkoły. Praktyki i wycieczki zagraniczne: Interreg, Erasmus++, kursy ECDL, koła zaintersowań.

Czytaj więcej
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 W dniach 7-9.06.2017r. uczniowie klasy II TMR/TPS uczestniczyli w wycieczce turystyczno-krajoznawczej w Pieniny i do Zakopanego. Przy pięknej, słonecznej pogodzie mogli podziwiać Wysokie Tatry oraz znajdujące się na Podtatrzu Pieniny. W wycieczce udział wzięli: Kamil Józefczyk, Jakub Kenar, Kacper Kielar, Jakub Kijowski, Damian Wilk, Artur Czernatowicz, Kamil Królicki, Jakub Szurlej, Grzegorz Moskal oraz Maciej Pelc z klasy II LO, a wycieczkę zorganizował wychowawca klasy: Tomasz Staroń.  

 W pierwszym dniu po przyjeździe do Krościenka nad Dunajcem udaliśmy się na Trzy Korony, by z wysokości prawie tysiąca metrów podziwiać zalew Czorsztyński, spływające Dunajcem flisackie tratwy, czy znajdujący się po stronie Słowackiej Czerwony Klasztor. Z Trzech Koron skierowaliśmy się na jeden z piękniejszych szczytów Pienin- Sokolicę, wstępując po drodze na Zamkową Górę, gdzie znajduje się figura patronki Pienin – św. Kingi. Po pokonaniu około 14 kilometrów i przepłynięciu Dunajca tratwą wszerz, dotarliśmy do Kluszkowiec na zjeżdżalnię typu Alpin Coaster. Po kilku zjazdach wyruszyliśmy na obiadokolację i nocleg do Zakopanego.
 Następnego dnia przejechaliśmy do Palenicy Białczańskiej, skąd udaliśmy się z przewodnikiem w Dolinę Pięciu Stawów. Trasa była trudna i fragmentami niebezpieczna ale widoki niezapomniane. Po około trzech godzinach osiągnęliśmy cel docierając do Wielkiego, Małego i Przedniego Stawu znajdujących się w Dolinie. Po kilkudziesięciu minutach odpoczynku wyruszyliśmy dalej w górę, by znaleźć się na wysokości 1850 metrów npm.. Przez Świstówkę zeszliśmy do Morskiego Oka, a następnie potrzebowaliśmy dwóch godzin, by dojść do parkingu. Łącznie w siedem godzin pokonaliśmy 22 kilometry.
 Trzeci dzień był bardzo rekreacyjny. Najpierw zwiedzanie Sanktuarium na Krzeptówkach, później czas wolny na Krupówkach, a następnie przejazd do Kątów na dwugodzinny spływ Przełomem Dunajca, podczas którego przepływaliśmy pod szczytami, które zdobyliśmy dwa dni wcześniej. Wróciliśmy do Iwonicza o godz. 19.00.
 Wycieczka była bardzo udana. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie udało się bezpiecznie zrealizować założony program, poznać uroki Pienin i przejść jeden z najtrudniejszych szlaków w Tatrach Wysokich.
 Uczestnicy wycieczki dziękują Dyrekcji Szkoły za wypożyczenie samochodów oraz Radzie Rodziców za dofinansowani przewodnika, co pozwoliło znacznie obniżyć koszt wycieczki.Serdeczne podziękowania kierujemy do naszego niezawodnego kierowcy szkolnego, Pana Mariusza, który sprawił że jazda była bezpieczna.