ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
 W dniu 9 maja 2017 roku w Hali Widowiskowo- Sportowej w Krośnie odbyła się VIII już edycja Majówki Misyjnej pod hasłem:,,Idźcie i głoście”. W spotkaniu wzięło udział blisko 1300 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z Krosna i okolic.
 Gościem specjalnym była siostra misjonarka Jolanta Burdak i ojciec Benvidindo Rodrigues z Cabo Verde. Majówka to wspólne zabawy, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o tematyce misyjnej, afrykańska szkoła, wystawy, Targ pod Baobabem, fryzury świata, malowanie twarzy i Cukiernia Bambino - to okazja do poznania kultury oraz codziennego życia mieszkańców Wysp Zielonego Przylądka.

 Uczennice z klasy II TŻ naszego Zespołu Szkół w Iwoniczu wraz z Panią Krystyną Kubit przygotowały słodkie ciasteczka, które w kuchni misjonarza zostały zamienione na przysłowiową złotówkę- finansowe wsparcie projektu dla Przedszkola Rosy-Mar. Wolontariuszki z klasy I i II LO zabawiały najmłodszych uczestników majówki, malując ich roześmiane buzie. W ten sposób nasza szkoła „przesłała uśmiech” do wszystkim dzieci z krajów afrykańskich. Szkolne Koło Caritas