ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Za nami już ostatni wyjazd młodzieży w ramach realizacji projektu Erasmus+”Youropeans on the move – migrants between integration and tradition”. Tym razem 4 uczennice z naszej szkoły w dniach 24-29 kwietnia 2017r. gościły w Hamm, niedaleko Dortmundu w Niemczech. Opiekę nad uczennicami sprawowały Anna Kolarczyk i Izabela Śliwka.

Nasz pobyt w Niemczech rozpoczęłyśmy od wizyty w szkole „Galilei Gymnasium”, gdzie odbyło się powitanie wszystkich uczestników projektu. Zwiedziliśmy szkołę, uczestniczyliśmy w lekcjach, a także przedstawiliśmy prezentacje dotyczące realizacji projektu.

Wszyscy uczestnicy spotkania brali udział w warsztatach, w czasie których pracowali nad stworzeniem filmów video poświęconych tematowi przewodniemu projektu - losowi migrantów we współczesnym świecie.

Młodzież nie tylko pracowała nad realizacją projektu, lecz także miała okazję zwiedzić okoliczne miejscowości i ich zabytki. Odwiedziliśmy miasteczko studenckie Münster, a także atrakcje turystyczną tej miejscowości - skansen regionalny. W Dortmundzie zapoznaliśmy się z pracą górników w kopalni węgla, którą obecnie zamieniono w muzeum. Atrakcją dla uczestników wyjazdu było wejście i zwiedzanie stadionu Borussia Dortmund. Popołudniami uczniowie miło spędzali czas z innymi uczestnikami projektu, doskonaląc przy tym swoje umiejętności językowe i zawierając nowe przyjażnie.

Projekt Erasmus+ to sposobność na rozwijanie zainteresowań, podróżowanie, doskonalenie znajomości języków obcych i nowe znajomości. Co najważniejsze, wyjazd młodzieży jest całkowicie finansowany ze środków Unii Europejskiej.