ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 12 kwietnia przed Pomnikiem Ofiar Katynia w Krośnie, zebrali się parlamentarzyści, władze powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna, samorządowcy, duchowni, kombatanci, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, młodzież oraz mieszkańcy miasta i powiatu. Naszą szkołę reprezentowali : p. dyrektor L. Zajdel, nauczyciele – A. Gościńska i E. Zajdel oraz uczniowie klasy I i II LO. Celem spotkania było oddanie hołdu tysiącom polskich żołnierzy pomordowanych na terenie ZSRR w 1940r. oraz upamiętnienie ofiar katastrofy smoleńskiej z 2010r.

 Zebrani wysłuchali referatu posła P. Babinetza, który przywołał trudne relacje polsko-rosyjskie w XX w., naznaczone zbrodniami, cierpieniem, zakłamywaniem historii i fabrykowaniem faktów ze strony władz sowieckich. Przypomniał także rolę ś. p. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, walczącego o godne upamiętnienie Ofiar Katynia i ich rodzin, które przez lata poszukiwały prawdy o tych wydarzeniach.
 Następnie poświęcono nową urnę z ziemią katyńską i smoleńską (poprzednia została skradziona), odmówiono modlitwę za poległych i tragicznie zmarłych, wysłuchano listy ofiar katastrofy smoleńskiej i Katyńskiego Apelu Poległych oraz wierszy w wykonaniu laureatów VII Powiatowego Konkursu Polskiej Poezji Sybirackiej.
 Na koniec uroczystości delegacje złożyły wiązanki kwiatów u stóp obelisku i zapaliły symboliczne znicze.
 Do organizatorów i uczestników uroczystości list z życzeniami przesłała także wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, a w imieniu senator RP Alicji Zając głos zabrał Jerzy Sołtys. Uroczystość zakończyło wystąpienie starosty krośnieńskiego Jana Juszczaka.
 Obchody rocznicowe uświetniła obecność Kompanii Reprezentacyjnej V Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, Orkiestry Dętej z Iskrzyni, członków Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” z Rymanowa oraz pocztów sztandarowych.
 Przed wyjazdem do Krosna nasi licealiści oddali także hołd zamordowanemu w lesie katyńskim, a pochodzącemu z Iwonicza- kapitanowi Stanisławowi Adamczykowi.