ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
 W dniu 27 marca 2017r. w Rzeszowie odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w piłce ręcznej chłopców z udziałem czterech najlepszych szkół naszego województwa. W gronie tych szkół znalazła się reprezentacja naszych szczypiornistów, którzy wcześniej przebrnęli przez poszczególne etapy rywalizacji zwyciężając w zawodach powiatowych, rejonowych i półfinałowych.
 W finale wiadomo było, że zespoły z Mielca i z Rzeszowa są poza zasięgiem, gdyż ich zawodnicy na co dzień zawodowo zajmują się piłką ręczną uczestnicząc w rozgrywkach o zasięgu ogólnopolskim.

 Pozostała walka o brązowy medal z wyżej notowaną drużyną Zespołu Szkół Technicznych z Kolbuszowej.  Całe spotkanie było bardzo wyrównane i rozstrzygnęło się dopiero w końcówce. Drużyna z Kolbuszowej popełniła mniej błędów i zwyciężyła 15:12.
 Czwarte miejsce w województwie to kolejny wielki sukces naszych uczniów którzy już po raz szósty w historii szkoły wywalczyli awans do finału wojewódzkiego. Drużyna liczyła 11 zawodników, z których większość będzie mogła reprezentować szkołę w kolejnym roku szkolnym. Bardzo dobrze wprowadzili się do zespołu nowi zawodnicy: Daniel Niżnik, Artur Czernatowicz, Grzegorz Albrycht i Michał Szwast Bardzo duży postęp zrobił Eryk Szarek, który w trudnych momentach brał ciężar gry na siebie. Trudni do zastąpienia będą uczniowie kończący szkołę: Mateusz Wokurka, Marcin Lenik i Bartek Kasprzycki, którzy stanowili o sile tego zespołu. Cały zespół zasłużył na duże słowa uznania tym bardziej, że nikt nie spodziewał się takiego sukcesu. U chłopaków widać motywację do dalszej pracy. Chcą dalej wygrywać i reprezentować nasz Zespół Szkół w Iwoniczu na parkietach całego województwa. Dziękujemy i gratulujemy.

Skład drużyny:

 • Daniel Niżnik kl. II Z
 • Kamil Królicki kl. II TPS
 • Artur Czernatowicz kl. II TPS
 • Grzegorz Moskal kl. II TPS
 • Mateusz Wokurka kl. III LO
 • Marcin Lenik kl. III LO
 • Eryk Szarek kl. II LO
 • Bartłomiej Kasprzycki kl. III Z
 • Grzegorz Albrycht kl. I Z
 • Michał Szwast kl. I Z
 • Jakub Turek kl. I Z

Opiekę na drużyną sprawował i przygotowywał do zawodów pan Tomasz Staroń