ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
 Piątek, 31 marca, to ostatni dzień międzynarodowego spotkania w Iwoniczu. Zanim jednak nadszedł czas pożegnań, wszyscy goście Zespołu Szkół wyjechali na ostatnią zaplanowaną wycieczkę – tym razem do Parku Etnograficznego w Sanoku. W skansenie poznali bogatą historię i tradycje ludowe naszego regionu, a wspaniała pogoda była jeszcze większą zachętą do spacerów i podziwiania uroków Parku. Po krótkim pobycie w Sanoku goście wyruszyli do Iwonicza, gdzie w Internacie Zespołu Szkół czekali już na nich ich polscy partnerzy wraz z Dyrekcją Szkoły oraz organizatorami ceremonii zakończenia międzynarodowego spotkania.

 W czasie uroczystości zaprezentowane zostały efekty pracy uczestników wizyty. Powstała ekspozycja plakatów ilustrujących dane statystyczne na temat migracji w poszczególnych krajach. Wyświetlone zostały także krótkie filmiki z „mannequinchallenges” nagranymi w czasie wtorkowych zajęć. O oprawę artystyczną uroczystości zadbali uczniowie naszej szkoły: Monika Konik, Kinga Sobiecka, Alina Duszczyńska oraz Krystian Borek, którzy zaprezentowali piosenki zarówno w języku polskim jak i angielskim. Dużo radości wywołał także występ Kingi Sobieckiej, Patrycji Domaradzkiej, Marcina Lenika oraz Mateusza Wokurki, Ich mowa gestów i oryginalne scenki przekazały więcej myśli niż niejedne słowa.
 Na zakończenie spotkania Dyrektor Zespołu szkół w Iwoniczu, Pan Leszek Zajdel wręczył wszystkim gościom certyfikaty uczestnictwa oraz słodkie poczęstunki przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół. Wspólne zdjęcia kończyły pięciodniowe spotkanie.
 Piątkowe popołudnie upłynęło na pakowaniu bagaży i pożegnaniach z nowo poznanymi przyjaciółmi. W sobotę od samego rana poszczególne grupy udawały się w drogę powrotną do swych krajów.
 Mamy głęboką nadzieję, że dziewiąte spotkanie międzynarodowe w Zespole Szkół w Iwoniczu w ramach projektu Erasmus+ na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników oraz ich rodzin. Goście Zespołu Szkół wyjeżdżali zachwyceni, oczarowani Polską, wspaniałymi miejscami które odwiedzili oraz polską gościnnością którą doświadczali na każdym kroku.
 Prowadzące projekt, pani Katarzyna Marosz – Majewska oraz Bożena Zajdel, wyrażają ogromną radość z przebiegu wizyty, wielkiego zaangażowania wszystkich rodzin goszczących oraz wszystkich nauczycieli i całej społeczności szkolnej. Sukces tego spotkania na długo pozostanie w pamięci.
 Przed uczniami Zespołu Szkół w Iwoniczu już tylko ostatnia, dziesiąta wizyta projektowa – w ostatnim tygodniu kwietnia 6 – osobowa grupa wybiera się do Niemiec. Niemniej jednak należy już trzymać kciuki za powodzenie kolejnego projektu – być może już od początku 2018 roku rozpoczną się kolejne wyjazdy z programem Erasmus+. Program ten daje młodzieży możliwość poznawania świata, zdobywania nowych doświadczeń, a fakt, że projekt jest w całości finansowany ze środków Unii Europejskiej jest ogromnym atutem dla jego uczestników.  

Zdjęcia w galerii.