ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 Środa 29 marca, to kolejny dzień wizyty w Polsce młodzieży realizującej projekt „YOUropeans on the move – migrants between integration and tradition”. Wyjazdy w ramach programu Erasmus + to nie tylko realizacja projektu, ale także możliwość poznania nowych ludzi, zawiązania nowych przyjaźni, oraz odwiedzenia ciekawych miejsc. W ramach poznawania Polski młodzi Europejczycy zostali zabrani z Iwonicza na całodzienną wycieczkę w unikatowe miejsce jakim jest Kopalnia Soli w Wieliczce. Kopalnia jest atrakcją turystyczną z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO, którą podziwiało już ponad 41 milionów turystów z całego świata.

 800 schodów do pokonania, zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię, 3 kilometry krętych korytarzy, wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemnie jeziora, i unikalne sole rzeźby zrobiły ogromne wrażenie na naszych gościach. Poniżej krótka relacja fotograficzna z wycieczki.