ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
  27 marca 2017r. rozpoczęło się w naszej szkole międzynarodowe spotkanie szkół partnerskich w ramach projektu „YOUropeans on the move – migrants between integration and tradition” realizowanego w ramach programu Erasmus+. Z wizytą do nas przyjechała młodzież wraz z opiekunami z Belgii, Bułgarii, Francji, Grecji, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoch.
 Spotkanie inaugurujące wizytę rozpoczęło się od powitania wszystkich przybyłych gości przez Dyrektora Leszka Zajdla. Staropolskim zwyczajem nasi uczniowie witali swoich rówieśników chlebem i solą.

 Na spotkanie przybyli także przedstawiciele władz samorządowych: Starosta Krośnieński Jan Juszczak, Burmistrz Gminy Iwonicz Zdrój Witold Kocaj oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Iwonicza Zdroju Józef Sowiński. Po powitaniu zagraniczni goście obejrzeli dwa krótkie filmy o Polsce i województwie podkarpackim.
 Grupa szkolnych tancerzy zaprezentowała jeden z polskich tańców narodowych – mazur. Spotkanie uświetnił występ uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie, którzy przygotowali i zaprezentowali utwory polskich kompozytorów, m.in. H. Wieniawskiego, M. K.Ogińskiego. Przy akompaniamencie pani Anny Materniak wystąpili uczniowie: Julia Bęben, Aleksandra Prugar, Michał Rąpała, Szymon Faryj. Kilka ciepłych słów do zagranicznych gości skierował pan Jan Juszczak, zachęcając do poznania i odwiedzenia ważnych i pięknych miejsc naszego regionu.
 Na zakończenie spotkania młodzież została obdarowana upominkami. Kolejnym punktem programu pierwszego dnia była wizyta w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie oraz zwiedzanie Krośnieńskiej Starówki.
 Popołudnie i wieczór młodzież spędziła u goszczących ją rodzin.

Zdjęcia w galerii