ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnice: wirtualna i sportowa (śrutowa), hala i obiekty sportowe Orlik 2012, siłownia: plenerowa i kryta



Technika Zawodowe

technik: informatyk, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, pojazdów samochodowych, żywienia i usług gastronomicznych,

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

mundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; sportowe; komunikacyjno - multimedialne

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła

mechanik pojazdów samochodowych; mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych; monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

Bezpłatne: prawoo jazdy; pobyt w internacie; dojazd do szkoły. Praktyki i wycieczki zagraniczne: Interreg, Erasmus++, kursy ECDL, koła zaintersowań.

Czytaj więcej
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 Podróże kształcą. O tym wie każdy, ale nie każdego stać na to, aby zwiedzać dalekie kraje i w ten sposób zaspokoić swoją ciekawość, poznać zabytki, kulturę, przyrodę innych krajów i kontynentów. Zastępczą formą zdobywania tej wiedzy są spotkania z osobami, które takie podróże odbyły. We czwartek 9 lutego, gościliśmy w szkole podróżnika gorlickiej grupy TRZASK, pana Samuela Kempskiego. Pan Kempski w barwny i ekspresyjny sposób opowiedział nam o swojej podróży po Amazonii.

Dzięki opowieści poznaliśmy m.in. niebezpieczeństwa czyhające na śmiałków zapuszczających się w głąb amazońskich wilgotnych lasów równikowych oraz warunki życia w indiańskiej wiosce. Dowiedzieliśmy sie także gdzie tkwi tajemnica noszenia towarów na głowie. Opowieści wzbogacone były pięknymi zdjęciami i pamiątkami z podróży. Zainteresowanie wzbudziła maczeta służąca do ścinania kauczuku i zasuszona pirania. W tej niezwykłej lekcji geografii uczestniczyło ponad 106 uczniów, a za przygotowanie spotkania odpowiedzialna była pani Elżbieta Zajdel.