ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 Podróże kształcą. O tym wie każdy, ale nie każdego stać na to, aby zwiedzać dalekie kraje i w ten sposób zaspokoić swoją ciekawość, poznać zabytki, kulturę, przyrodę innych krajów i kontynentów. Zastępczą formą zdobywania tej wiedzy są spotkania z osobami, które takie podróże odbyły. We czwartek 9 lutego, gościliśmy w szkole podróżnika gorlickiej grupy TRZASK, pana Samuela Kempskiego. Pan Kempski w barwny i ekspresyjny sposób opowiedział nam o swojej podróży po Amazonii.

Dzięki opowieści poznaliśmy m.in. niebezpieczeństwa czyhające na śmiałków zapuszczających się w głąb amazońskich wilgotnych lasów równikowych oraz warunki życia w indiańskiej wiosce. Dowiedzieliśmy sie także gdzie tkwi tajemnica noszenia towarów na głowie. Opowieści wzbogacone były pięknymi zdjęciami i pamiątkami z podróży. Zainteresowanie wzbudziła maczeta służąca do ścinania kauczuku i zasuszona pirania. W tej niezwykłej lekcji geografii uczestniczyło ponad 106 uczniów, a za przygotowanie spotkania odpowiedzialna była pani Elżbieta Zajdel.