ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
6

 W dniu 19.12.2016r. w Krośnie odbył się półfinał wojewódzki Licealiady w piłce ręcznej chłopców. W zawodach uczestniczyły dwa najlepsze zespoły rejonu III obejmującego powiaty: Krosno grodzki, krośnieński, jasielski, strzyżowski oraz dwa najlepsze zespoły rejonu IV obejmującego powiaty: sanocki, brzozowski, bieszczadzki oraz leski.

 Stawką zawodów była kwalifikacja do finału wojewódzkiego z udziałem czterech najlepszych szkół województwa podkarpackiego.
 W swoim pierwszym spotkaniu po zaciętym meczu nasza drużyna zwyciężyła drużynę Zespołu Szkół Ekonomicznych z Brzozowa 11:10. Początek spotkania był bardzo obiecujący, po około 10 minutach zespół prowadził 4:1. W tym fragmencie gry świetnie prezentowali się Eryk Szarek oraz Mateusz Wokurka, którzy skutecznie kończyli akcje prowadzone prawą stroną. Później grę zdominował zespół z Brzozowa, który kryciem indywidualnym wyłączył z gry Eryka Szarka i wyszedł na prowadzenie 5:4. Po przerwie znowu do ataku przystąpili nasi zawodnicy, którzy głównie za sprawą skutecznych akcji Marcina Lenika objęli prowadzenie 10:8 i nie oddali go już do końca spotkania.
 W drugim spotkaniu turnieju pomiędzy I LO Krosno a I LO Sanok padł remis 10:10 i było już wiadomo, że do zwycięstwa w całym turnieju wystarczy naszym szczypiornistom remis z I LO z Sanoka.
 Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia drużyny z Sanoka 2:0 . Jednak od tego momentu, rozpoczął się bardzo dobry okres gry naszych chłopców. Świetnie w obronie zagrali: Artur Czernatowicz, Michał Szwast, Eryk Szarek i Grzesiek Albrycht. Skutecznie w bramce interweniował Daniel Niżnik,broniąc także rzuty karne. W ataku swój najlepszy mecz rozegrał Grzegorz Albrycht, wspomagany przez Marcina Lenika , Mateusza Wokurkę i Eryka Szarka -bezbłędnego z linii rzutów karnych .Dobra gra, pozwoliła na wypracowanie sobie trzybramkowej przewagi, którą zespół zaczął jednak trwonić pod koniec spotkania. Na minutę przed końcem był remis 10:10 a przeciwnicy mieli jeszcze 40 sekund, aby rzucić zwycięską bramkę. Jednak ta sztuka się im nie udała i z awansu do finału wojewódzkiego mogli się cieszyć piłkarze ręczni Zespołu Szkół w Iwoniczu.
 Drużyna, mimo osłabienia (brak chorego Bartka Kasprzyckiego najskuteczniejszego zawodnika zespołu) po raz szósty w historii szkoły awansowała do finału wojewódzkiego. Warto dodać, że w roku szkolnym 2016/17 nie przegrali żadnego z ośmiu rozegranych meczów uzyskując 7 zwycięstw i 1 remis.

Awansu do finału wojewódzkiego wywalczyli:

 • Daniel Niżnik II Z
 • Mateusz Wokurka III LO
 • Marcin Lenik III LO
 • Eryk Szarek II LO
 • Artur Czernatowicz II TPS
 • Grzegorz Moskal II TPS
 • Grzegorz Albrycht I Z
 • Michał Szwast I Z
 • Jakub Turek I Z
 • Bartłomiej Kasprzycki III Z

Drużynę przygotowywał i do walki zagrzewał pan Tomasz Staroń. Zawodnikom i opiekunowi gratulujemy walki, awansu i trzymamy kciuki za zawody finałowe.

Wyniki rywalizacji:

 • ZS Iwonicz – ZSE Brzozów 11 : 10
 • I LO Krosno - I LO Sanok 10 : 10
 • ZS Iwonicz - I LO Sanok 10 : 10
 • I LO Krosno - ZSE Brzozów 16 : 15
 • I LO Sanok – ZSE Brzozów 17 : 9 (wynik zaliczony z zawodów rejonowych)
 • ZS Iwonicz - I LO Krosno 10 : 9 (wynik zaliczony z zawodów rejonowych)

Wyniki końcowe:

 • I miejsce - ZS Iwonicz (awans do FW)
 • II miejsce – I LO Sanok (awans do turnieju barażowego)
 • III miejsce – I LO Krosno
 • IV miejsce – ZSE Brzozów