ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
munduriada

W dniu 15 grudnia 2016 r. odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Zagraniczne praktyki zawodowe dla uczniów szansą na zdobycie nowych umiejętności i kompetencji”, który realizowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Na uroczystość zostali zaproszeni: pan wicestarosta Adolf Kasprzyk oraz uczniowie z pobliskiego gimnazjum.

Po powitaniu gości przez pana dyrektora mgr. inż. Leszka Zajdla, koordynator projektu, pani Monika Subik, przestawiła szczegółową prezentację dotyczącą realizacji całego przedsięwzięcia. Przypomnijmy: w ramach projektu 10 uczniów i 5 tegorocznych absolwentów wyjechało do Dublina (Irlandia), na miesięczny staż, który trwał 4 tygodnie. Staże odbyły się w renomowanych hotelach, restauracjach, a także w sieciowych BISTRO. Głównym celem projektu było podniesienie umiejętności i kwalifikacji zawodowych uczestników, podniesienie kompetencji językowych oraz możliwość poznania kultury innego kraju europejskiego.

Następnie Karolina Warchoł oraz Izabela Węgrzyn przybliżyły szanownym gościom jak wyglądał ich pobyt w Dublinie. Opowiedziały jak wyglądała ich praca, jak wyglądał pobyt u goszczącej ich rodziny. Ponadto przybliżyły, jak spędzały czas wolny i jakie ciekawe miejsca w mieście zapadły im w pamięci. Ponadto pochwaliły się w jakich wycieczkach wzdłuż irlandzkiego wybrzeża uczestniczyły.

Punktem kulminacyjnym było wręczenie certyfikatów przez pana wicestarostę Adolfa Kasprzyka oraz pana dyrektora Leszka Zajdla. Każdy z uczestników projektu otrzymał również dokument Europass Mobilność, ceniony przez pracodawców.

Na koniec nastąpiła degustacja potraw, przystawek, ciast i koktajli przyrządzonych przez uczniów naszej Szkoły. Ponadto na stoły trafiła ciepluteńka i smaczna pizza.