ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
munduriada

12 grudnia 2016 r. klasa I LO uczestniczyła w szkoleniu w zakresie propagowania wiedzy i doskonalenia umiejętności udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadził pan Bartosz Panek, wykwalifikowany szkoleniowiec i doświadczony pracownik Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie.

Szkolenie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza miała postać wykładu połączonego z licznymi pytaniami prowadzącego i dotyczyła wszystkich czynności koniecznych do uratowania życia poszkodowanej osoby. Omówiona została prawidłowa kolejność wykonywanych czynności. Instruktor przedstawił, jakie informacje należy podać dzwoniąc pod numery alarmowe.

Druga część miała charakter praktyczny. Uczniowie mogli sami się przekonać, czy poprawnie i sprawnie udzielają pierwszej pomocy. Ponadto mogli wypróbować działanie defibrylatora AED.