ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
munduriada

Rejonowa Licealiada w piłce ręcznej chłopców rozgrywana 28 listopada na obiektach MOSiR wKrośnie zakończyła się sukcesem drużyny naszej szkoły.

W zawodach wzięły udział najlepsze szkoły powiatów: jasielskiego, Krosno-grodzkiego i krośnieńskiego, które rywalizowały o prawo startu w półfinale wojewódzkim do którego kwalifikowały się dwa najlepsze zespoły z zaliczeniem wyniku między tymi zespołami.

Awans uzyskała nasi piłkarze ręczni, którzy po bardzo zaciętych meczach wygrali najpierw z drużyną Zespołu Szkół Technicznych Jasło 8:7, a następnie pokonali chłopców I Liceum Ogólnokształcącego z Krosna 10:9.Drugie miejsce premiowane udziałem w zawodach półfinałowych zajęła drużyna z Krosna po zwycięstwie nad zespołem z Jasła 11:10.

W pierwszym spotkaniu z ZST Jasło nasza drużyna przegrywała już 3:0, nie mogąc znaleźć właściwego rytmu gry. Dopiero po około 8 minutach, udało się zdobyć pierwszą ważną bramkę, a następnie trzy kolejne. Do przerwy, dzięki bardzo dobrej grze w obronie utrzymał się wynik 4:3.Po przerwie, gra była nadal bardzo zacięta, a na dwie minuty przed końcem był jeszcze remis 6:6.Końcówka należała już do naszych chłopaków, którzy wypracowali dwubramkową przewagę, której przeciwnik nie zdołał już zniwelować.

W drugim spotkaniu sytuacja się powtórzyła, nasz zespół przegrywał nie tylko na początku spotkania, ale prawie do samego końca, rzucając zwycięską bramkę na minutę przed końcem gry. Warto dodać, że do przerwy było 7:3 dla I LO w Krośnie. Po przerwie, zdecydowana gra w obronie i szybkie kontry doprowadziły najpierw do remisu, a później do jednobramkowego zwycięstwa.

O zwycięstwie naszego zespołu w całym turnieju zdecydowała bardzo dobra gra w obronie oraz szybkie kontry. Zespół pokazał charakter, potrafiąc odrabiać straty w obu spotkaniach.

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Bartek Kasprzycki – kapitan zespołu.

W drużynie wystąpili: Daniel Niżnik kl.II Z , Michał Szwast kl. I Z , Grzegorz Albrycht kl. I Z , Bartłomiej Kasprzycki kl.III Z , Artur Czernatowicz kl. II TPS, Eryk Szarek kl. II LO , Marcin Lenik III LO , Mateusz Wokurka kl.III LO , Grzegorz Moskal kl. II TPS , Kamil Królicki kl.II TPS.