ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
munduriada

W dniu 19 listopada 2016 roku w Krakowie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych, do których mogły przystąpić zespoły reprezentujące województwa: małopolskie, śląskie, opolskie, podkarpackie, dolnośląskie, świętokrzyskie, łódzkie, mazowieckie, lubelskie. Zespoły składały się z dwóch uczniów klas o profilu mundurowym. Z naszej szkoły wystartowały trzy zespoły wśród siedemdziesięciu zgłoszonych. Klasy mundurowe liceum ogólnokształcącego reprezentowali: Zuzanna Konik i Joanna Ścibor z klasy I, Barbara Szumańska i Patrycja Domaradzka z klasy III oraz zespół męski w składzie Mateusz Wokurka z klasy III i Mateusz Ziajor z klasy II.

Rywalizowano w dwóch konkurencjach tj. teście wiedzy obejmującym zakres wiedzy ogólnej dotyczącej służb mundurowych, historii, geografii i wiedzy o społeczeństwie oraz teście sprawnościowym specjalnie przygotowanym przez organizatorów.

Test wiedzy składał się z 20 pytań. Trzeba było szybko myśleć i odpowiadać, ponieważ każda dwójka miała 30 sekund na odpowiedź. W opinii naszych uczniów, którzy wyszli z sali uśmiechnięci i zadowoleni - test był na średnim poziomie. Za test wiedzy można było uzyskać maksymalnie 20 punktów.

W drugiej części eliminacji odbył się test sprawnościowy składający się z 6 elementów. 1.Pięć pompek z wyskokiem. 2.Dziesięć naskoków na ławeczkę 3.Czołganie na odcinku 10 metrów. 4.Dziesięć ,,brzuszków” z piłką lekarską. 5.Przewrót w przód. 6.Bieg wahadłowy 5x9 metrów.

Z naszych dwójek świetnie zaprezentowały się Joanna Ścibor i Zuzanna Konik, które uzyskały jeden z lepszych czasów dnia (67 sekund). Mateusz Wokurka i Mateusz Ziajor uzyskali czas o trzy sekundy gorszy (70 sekund), natomiast dzielnie walcząca para Barbara Szumańska i Patrycja Domaradzka pokonała tor w czasie 80 sekund.

W eliminacjach obejmujących dwa turnieje (Kraków, Włocławek), łącznie wzięło udział 170 par, z których do finału ogólnopolskiego awansowało 60.

Bardzo wysokie 12 miejsce zajęły uczennice klasy I Liceum mundurowego Joanna Ścibor i Zuzanna Konik, które pewnie awansowały do finału ogólnopolskiego. Warto dodać, że był to najlepszy wynik w kategorii dziewcząt, za który przyznano im nagrodę specjalną (komplet odzieży) od firmy stoor. Miejsce 58, również premiowane awansem do finał ogólnopolskiego, zajęli Mateusz Wokurka i Mateusz Ziajor. Nie powiodło się jedynie Patrycji Domaradzkiej i Basi Szumańskiej.

Finał Ogólnopolski odbędzie się od 5-7 kwietnia 2017 roku na terenie małopolski. Wyniki uzyskane w eliminacjach świadczą o dużych możliwościach naszych reprezentantów. Życzymy im aby je potwierdzili w decydujących zawodach.

Szczegółowe wyniki uzyskane przez uczniów naszej szkoły: 1.Joanna Ścibor-Zuzanna Konik : wiedza 12 pkt.- sprawność 17 pkt.-razem 29pkt.-miejsce 12 2.Mateusz Wokurka-Mateusz Ziajor: wiedza 9pkt.-sprawność 15 pkt.-razem 24pkt.-miejsce 58 3.Barbara Szumańska-Patrycja Domaradzka: wiedza 8pkt.-sprawność 10pkt.-razem 18-miejsce 121