ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
image09 

 W środowy wieczór 23 listopada, dziewczyny z klas I LO i I TŻ pod opieką p.Agnieszki Gościńskiej i ks. Krzysztofa Majdera, gościły w murach Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Celem wizyty było spotkanie z artystą i konserwatorem zabytków p. Jerzym Wojtowiczem oraz obejrzenie wystawy „W kręgu ikony”.

Artysta w swoich pracach nawiązuje do stylistyki ikon karpackich pochodzących 
z XVI i XVII w oraz prezentuje tematy ikonograficzne: „ Sąd Ostateczny”, „Ikona Mądrości Bożej”, „Mandylion”, „Matka Boska w typie Hodegetrii” i inne. Wystawę będzie można zwiedzać do stycznia 2017 r.
Jako słuchacze byliśmy poruszeni ciekawą opowieścią o powstawaniu obrazów oraz gruntowną wiedzą historyczną i teologiczną autora. Najbardziej zapadła nam w pamięci ikona pt. „Sąd Ostateczny”. Pełni wrażeń artystycznych, wymieniając swoje opinie opuściliśmy muzeum, udaliśmy się jeszcze na krótki spacer, aby podziwiać krośnieński rynek nocą.

Klub Historyczny im. AK