ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnice: wirtualna i sportowa (śrutowa), hala i obiekty sportowe Orlik 2012, siłownia: plenerowa i krytaTechnika Zawodowe

technik: informatyk, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, pojazdów samochodowych, żywienia i usług gastronomicznych,

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

mundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; sportowe; komunikacyjno - multimedialne

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła

mechanik pojazdów samochodowych; mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych; monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

Bezpłatne: prawoo jazdy; pobyt w internacie; dojazd do szkoły. Praktyki i wycieczki zagraniczne: Interreg, Erasmus++, kursy ECDL, koła zaintersowań.

Czytaj więcej
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
image04

 Jasna Góra przez cały rok przyciąga pielgrzymki ludzi, którzy pragną zawierzyć swoje sprawy opiece Matki Bożej i przeżyć chwile modlitewnego skupienia. Tradycyjnie uczniowie klas maturalnych obierają Częstochowę jako cel pątniczej wędrówki, stają bowiem przed koniecznością dokonania ważnych życiowych wyborów.

W bieżącym roku szkolnym wyjątkowo duża grupa maturzystów z naszej szkoły zaplanowała taki wyjazd na piąty października. Uczestniczyli w nim uczniowie klas: IV TŻ/TAK, III LO, IV TMR/TPS wraz z księdzem Sebastianem Muchą oraz wychowawcami: p.Anną Korbecką, p.Urszulą Haduch oraz p.Bożeną Zajdel.

Mimo niesprzyjającej pogody maturzyści późną nocą wyruszyli w drogę, by wczesnym rankiem uczestniczyć w odsłonięciu Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, a następnie Mszy Świętej odprawianej w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz Drodze Krzyżowej na Jasnogórskich Wałach. Był także czas przeznaczony na chwile skupienia, refleksji nad własną przyszłością i indywidualną modlitwę, która będzie źródłem siły i motywacji do działania. Z Częstochowy pielgrzymi udali się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach, związanego z życiem i działalnością Faustyny Kowalskiej. Byli także w sercu Sanktuarium - kaplicy klasztornej z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny. Ta niewielka świątynia, która służyła kiedyś tylko siostrom zakonnym i ich wychowankom, była świadkiem modlitwy i nadzwyczajnych łask, jakie tutaj otrzymała Apostołka Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj łagiewnickie Sanktuarium jest stolicą kultu Miłosierdzia Bożego, do której pielgrzymują ludzie z wszystkich kontynentów. Po doznaniach duchowych w miejscach kultu religijnego maturzyści zwiedzili jeszcze Fabrykę Schindlera, stanowiącą część Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i udali się w drogę powrotną. Pełni wrażeń i doznań duchowych muszą teraz przystąpić do konsekwentnej realizacji swoich zamierzeń.