ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
image02 

 Za nami już siódmy wyjazd młodzieży w ramach realizacji projektu „YOUropeans on the move – migrants between integration and tradition”, finansowanego ze środków europejskich za pośrednictwem programu Erasmus+. Tym razem 4 uczniów naszej szkoły w dniach 26 – 30 września 2016r. gościło w Wielkiej Brytanii, w Sittingbourne, niedaleko Londynu.

 Justyna (kl. IV TAK), Ewelina i Żaneta (kl. II LO) oraz Kuba (kl. III LO), pod opieką nauczycielek – Katarzyny Marosz – Majewskiej oraz Bożeny Zajdel przyjęło zaproszenie Fulston Manor School.
 Pomimo licznych przygód w podróży, pobyt w Sittingbourne upłynął w miłej, przyjacielskiej atmosferze. Przedstawiciele wszystkich 10 krajów uczestniczących w projekcie z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem pracowali nad wspólnymi zadaniami. Swoje talenty odkrywali tworząc kolaże poświęcone poszczególnym krajom, układali własne wiersze o tematyce migracyjnej, a także przygotowywali plakaty ze zrobionych wcześniej zdjęć. Głównym punktem wizyty było stworzenie ogromnego muralu na ścianie jednego z budynków szkoły. Przedstawiał on połączenie flag wszystkich krajów zaangażowanych w projekt. Efekt prac malarskich był naprawdę imponujący!
 Wizyta w Sittingbourne to jednak nie tylko liczne prace nad projektem, ale także wspaniała okazja do nawiązywania międzynarodowych znajomości i poznawania kultury różnych krajów. Tym razem uczestnicy wizyty wzięli udział w kilku niezapomnianych wycieczkach. Odwiedzili przepiękne miasto Canterbury, słynne ze swej Katedry – wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będąc w Wielkiej Brytanii nie sposób pominąć Londynu – i tam właśnie spędzili kilka godzin. Zwiedzili tam słynną ulicę Princelet Street – symboliczną granicę między dostatkiem centrum miasta a ubóstwem jego przedmieść, a także muzeum poświęcone historii migracji do Wielkiej Brytanii. Jednak w opinii wielu uczestników 1 dzień w Londynie to stanowczo zbyt mało – stąd marzenie aby wrócić tam na dłużej. Wreszcie, cała ponad 70-osobowa grupa uczestników odwiedziła pochodzący z XII wieku zamek Leeds-uznawany za jeden z najpiękniejszych zamków na świecie. Wizyta w zamku oraz otaczających go ogrodach pozwoliła wszystkim poznać lepiej Wielką Brytanię, jej bogatą historię i kulturę.
 Mimo iż wizyta w Sittingbourne była krótka, a trudy wielogodzinnej podróży dawały mocno we znaki, z pewnością pozostanie ona na długo w pamięci zarówno wszystkich gości Fulston Manor School, jak też i niezwykle sympatycznych i otwartych Brytyjczyków – gospodarzy wizyty.
 Teraz już czas rozpocząć przygotowania do zbliżającej się wizyty w Iwoniczu! Już na koniec marca to nasza szkoła podejmować będzie liczną grupę gości – przedstawiciele 8 krajów przyjadą do Iwonicza aby kontynuować prace projektowe oraz poznawać naszą szkołę i region.

 djembed