ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
image16

 W środę 28 września klasa I LO wyruszyła na pieszą wyprawę, której głównym celem była eksploracja Iwonicza i jego okolic. Ambitny plan przewidywał trasę ze szkoły, przez nieznane pierwszakom trasy i ścieżki do Iwonicza Zdroju i dalej na Przymiarki. Piękna pogoda zachęcała do wędrówki, poranne mgły szybko opadły, można było podziwiać widoki. Młodzi odwiedzili Las Grabiński i poznali tragiczną historię tego miejsca.

 Dalej przez iwonickie łąki i lasy kierowali się w kierunku Zdroju i wyłaniających się Przymiarek. Zatrzymali się także na chwilę aby posłuchać szmeru Bełkotki – najstarszego iwonickiego źródła . Niestety okazało się, że młodym piechurom nie wystarczyło kondycji i zapału, aby zdobyć Przymiarki i wycieczkę zakończyli na zdrojowym deptaku.