ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnice: wirtualna i sportowa (śrutowa), hala i obiekty sportowe Orlik 2012, siłownia: plenerowa i kryta



Technika Zawodowe

technik: informatyk, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, pojazdów samochodowych, żywienia i usług gastronomicznych,

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

mundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; sportowe; komunikacyjno - multimedialne

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła

mechanik pojazdów samochodowych; mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych; monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

Bezpłatne: prawoo jazdy; pobyt w internacie; dojazd do szkoły. Praktyki i wycieczki zagraniczne: Interreg, Erasmus++, kursy ECDL, koła zaintersowań.

Czytaj więcej
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
image02

 1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa – jeden z największych kataklizmów w dziejach ludzkości. Tego dnia państwo polskie zostało zaatakowane przez hitlerowskie oddziały z lądu, morza i powietrza. Pomimo zaciętej obrony wojska niemieckie systematycznie posuwały się w głąb terytorium Rzeczpospolitej.

 17 września, Polska została zdradziecko zaatakowana przez Związek Sowiecki, związany tajnym sojuszem z III Rzeszą. Wojsko Polskie nie było w stanie skutecznie przeciwstawić się nowej napaści. Po miesiącu krwawych walk państwo polskie przestało istnieć. Dla jego obywateli rozpoczął się okres okupacji, naznaczony nieznanym wcześniej terrorem wobec ludności cywilnej, niszczeniem elit i dążeniem do wynarodowienia Polaków.
 Naród polski nigdy nie pogodził się z utratą wolności. Żołnierze, którym udało się uniknąć niemieckiej niewoli przeszli do walki w podziemiu. Inni nie chcąc złożyć broni i przybrać cywilnych ubrań udali się na Zachód, by u boku aliantów walczyć przeciwko Niemcom. Swoją działalność rozpoczęło Polskie Państwo Podziemne
 W piątek 16 września 2016 r. dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zebrali się przed jej budynkiem, by zgodnie z kilkuletnią już tradycją w uroczystym apelu oddać hołd ofiarom II wojny światowej. W krótkim programie przygotowanym przez uczniów przypomniano najważniejsze fakty dotyczące kampanii wrześniowej. Następnie dyrektor Leszek Zajdel i przedstawiciele samorządu uczniowskiego zapalili znicze pod „dębem katyńskim” poświęconym pamięci kpt. Stanisława Adamczyka.