ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Mija połowa stażu w Irlandii. Wspólnie z przedstawicielem Infinity College, postanowiliśmy sprawdzić jak nasi uczniowie radzą sobie w pracy, ponadto rozmawialiśmy z ich pracodawcami.

Odwiedziliśmy Green 19, KC Peaches, One Pico, Pacino's, Maldron Hotel, The Belvedere Hotel oraz Newlands Home and Garden Centre, gdzie nasi uczniowie pracują jako kuchrze lub obsługa sali.

Pracodawcy byli bardzo zadowoleni z naszych uczniów. Cenili punktualność, kulturę osobistą, sumienność, obowiązkowość, czy staranność. Chwalili ich za wzorową pracę podczas godzin szczytu, gdzie pracuje się w dużym tempie i stresie. Za pozytywną cechę wskazywali szybkość przyswajania wiedzy i umiejętności - wystarczyła jedna demonstracja, a później uczniowie samodzielnie wykonywali potrawy.

Podczas rozmowy ze stażystami docierały do nas pozytywne wypowiedzi. Uczniowie mogli podszlifować podstawowe umiejętności, nauczyć się np. filetować ryby, patroszyć królika, kroić szybko warzywa. Ponadto nauczyli się przyrządzać nowe potrawy. Jedną z najważniejszych rzeczy jakie ćwiczyli to było posługiwanie się językiem angielski, czy to w rozmowie z współpracownikami, czy też z klientami. Ponadto nauczyli się wielu branżowych słów i zwrotów.