ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
IMG 9074 edited

 Zbliżający się koniec roku szkolnego i nadchodzące wakacje stają się okazją do organizowania turystycznych wypraw. 16 czerwca klasa I TMR/TPS wraz z wychowawcą panem Tomaszem Staroniem i panią Elżbietą Zajdel wyruszyła na pieszą wycieczkę z Iwonicza do Rymanowa Zdroju. 

Pierwszym punktem wędrówki był Las Grabiński. To szczególne miejsce związane z tragicznymi wydarzeniami, jakie rozegrały się tutaj 24 lipca 1944 roku. Dalej trasa wiodła przez Iwonicz Zdrój na malowniczo położony grzbiet – Przymiarki, skąd rozpościera się wspaniała panorama na Pogórza Strzyżowskie i Dynowskie, Doły Jasielsko - Sanockie, Beskid Niski i Bieszczady. Podobno przy bardzo dobrej widoczności można z Przymiarek zobaczyć odległe o 130 km Tatry. Na Przymiarkach mimo bardzo silnego wiatru udało się rozpalić ognisko. Po nasyceniu żołądków kiełbaską i oczu widokami, dzielni turyści ruszyli zielonym szlakiem do Rymanowa Zdroju .
Piękna pogoda, wspaniałe widoki, a przede wszystkim wspólne wędrowanie sprawiły, że wszyscy uznali wycieczkę za bardzo udaną.