ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
image22 

 Przypadająca w tym roku 19 rocznica: wizyty Papieża Jana Pawła II w Dukli i Krośnie oraz kanonizacji św. Jana z Dukli stała się okazją do zorganizowania wyprawy w Beskid Dukielski. 9 czerwca grupa 10 uczniów z klas: I TŻ, II TŻ, III LO, III TŻ i III TPS pod opieką pań Marii Blicharczyk i Elżbiety Zajdel wyruszyła na turystyczny szlak.

Wędrówkę rozpoczęli od odwiedzenia kościółka na „Puszczy” i poznania jego historii. Wędrowcy mieli szczęście, bo spotkali opiekuna kaplicy, żyjącego jak pustelnik ojca bernardyna, który zaprosił do wspólnej modlitwy i ucałowania relikwii świętego, a także oprowadził po swoim pustelniczym gospodarstwie. Zaczerpnąwszy wody z cudownego źródełka ruszyli dalej czerwonym szlakiem. Ten etap wędrówki był wymagający. Najpierw na częściowo błotnistym szlaku zauważono liczne tropy, które przyprawiły o szybsze bicie serca- czyżby niedźwiedź? Po przekroczeniu Jasiołki zaczęła się mozolna wspinaczka na szczyt Cergowej, niektórzy mieli wątpliwości, czy rzeczywiście Cergowa wznosi się tylko na 716 m n.p.m. 
Po zdobyciu zalesionego szczytu (ach nie ma widoków) , krótki odpoczynek, mały posiłek i zejście stromym zboczem do Złotej Studzienki, obok której wedle tradycji miał wieść pustelnicze życie św. Jan z Dukli. 
Wędrówkę zakończyły wspólne lody na dukielskim rynku.