ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
image11 

 W dniu 31 maja 2016 r. na obiektach sportowych naszej szkoły odbył się V Powiatowy Piknik Sportowy. Na to wydarzenie składały się : Turniej Trójek Piłkarskich i Powiatowy Bieg im. Rotmistrza Witolda Pileckiego.
Ideą tej cyklicznej imprezy jest obok rywalizacji sportowej także kultywowanie pamięci patrona szkoły-rotmistrza Witolda Pileckiego.

Rywalizację rozpoczęli piłkarze.
Do Turnieju Trójek Piłkarskich zgłoszonych zostało 14 drużyn ze szkół gimnazjalnych, które podzielono na 3 grupy. Zawody rozegrane zostały w systemem każdy z każdym w grupach. Zwycięzcy grup grali o miejsca I- III , natomiast drużyny, które zajęły drugie pozycje w grupach rywalizowały o miejsca IV- VI.
Turniej wygrali zawodnicy Gimnazjum w Zręcinie, którzy nieznacznie, różnicą bramek wyprzedzili Gimnazjum w Klimkówce. Trzecie miejsce zajęli chłopcy z Milczy.

W rywalizacji decydującej o miejscach I-III padły następujące wyniki:

 • Gimnazjum Milcza I –Gimnazjum Zręcin 1:6
 • Gimnazjum Milcza I – Gimnazjum Klimkówka 1:4
 • Gimnazjum Zręcin – Gimnazjum Klimkówka 2:2

Wyniki o miejsca 4-6

 • Iwonicz II – Rogi II 1:2
 • Iwonicz II – Iwonicz Zdrój II 0:5
 • Rogi II – Iwonicz Zdrój II 0:0

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco: 

 1. Gimnazjum Zręcin
 2. Gimnazjum Klimkówka 
 3. Gimnazjum Milcza I
 4. Gimnazjum Iwonicz Zdrój II
 5. Gimnazjum Rogi II
 6. Gimnazjum Iwonicz II
 7. Gimnazjum Odrzykoń I
 8. Gimnazjum Lubatówka II
 9. Gimnazjum Iwonicz I
 10. Gimnazjum Rogi I
 11. Gimnazjum Lubatówka I
 12. Gimnazjum Iwonicz Zdrój I
 13. Gimnazjum Odrzykoń II
 14. Gimnazjum Milcza II

Spotkania sędziowane były przez uczniów naszej szkoły: Marcina Lenika z kl. II LO, Kamila Królickiego z kl. I TPS i Jakuba Kijowskiego i Nikodem Wierdaka – obaj z kl. I TMR
Po zakończeniu zmagań piłkarskich na starcie stanęli biegacze.
Najpierw do rywalizacji przystąpiły dziewczęta ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, które miały do pokonania dystans 800 metrów.
Wśród gimnazjalistek zwyciężyła Oktawia Kinel z Iwonicza. Drugie miejsce zajęła Klaudia Kludacz ze Zręcina, a trzecia była Kamila Żołna także ze Zręcina.
Wśród zawodniczek ze szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjna była Aleksandra Szewczyk z MZSP Miejsce Piastowe, drugie i trzecie miejsce zajęły uczennice kl. II naszego LO : Patrycja Domaradzka i Barbara Szumańska .
Chłopcy rywalizowali na nieco dłuższym dystansie – 1200 metrów.
Najlepszym gimnazjalistą okazał się Karol Sokół z Lubatówki, który zdobył złoty medal. Srebrny medal zdobył Dominik Kijowski z Milczy, a brązowy Wiktor Zając z Rogów.
Z pośród zawodników szkół ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się Mateusz Wokurka z kl. II LO, który wyprzedził kolegę ze szkoły Grzegorza Moskala . Trzecie miejsce zdobył Kamil Sanocki z Zespołu Szkół w Jedliczu
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi również dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat krośnieński. Wręczali je na zakończenie Pani Teresa Kuźniar-Naczelnik Wydziału Oświaty oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Iwoniczu Leszek Zajdel.
Na zakończenie Pikniku wręczono także nagrody dla uczniów, którzy zwyciężyli w szkolnym konkursie wiedzy o rotmistrzu Witoldzie Pileckim przygotowanym i przeprowadzonym przez nauczycieli historii. Najszerszą wiedzą o patronie szkoły popisała się Dominika Ganczarska z kl. I TŻ wyprzedzając Sławomira Ziemiańskiego kl. I TMR i koleżankę z klasy Kingę Zygarowicz.
Sportowe zmagania urozmaicały wokalne i taneczne występy naszych uczniów: Moniki Konik z kl. II TŻ i Marcina Lenika z kl. II LO.