ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnice: wirtualna i sportowa (śrutowa), hala i obiekty sportowe Orlik 2012, siłownia: plenerowa i krytaTechnika Zawodowe

technik: informatyk, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, pojazdów samochodowych, żywienia i usług gastronomicznych,

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

mundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; sportowe; komunikacyjno - multimedialne

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła

mechanik pojazdów samochodowych; mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych; monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

Bezpłatne: prawoo jazdy; pobyt w internacie; dojazd do szkoły. Praktyki i wycieczki zagraniczne: Interreg, Erasmus++, kursy ECDL, koła zaintersowań.

Czytaj więcej
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
image10

 W dniach 12-13.05.2016 r. w Łącznie (niedaleko Morąga) odbył się IV Ogólnopolski Zjazd Szkół rtm. Witolda Pileckiego pod hasłem Niezłomni, waleczni, najodważniejsi…
 Uczestniczyły w nim delegacje 30 szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całej Polski.
 Naszą szkołę reprezentowała delegacja, w skład której weszli: nauczyciele panowie Zbigniew Suchodolski i Tomasz Staroń oraz uczniowie klasy II Technikum Żywienia Tomasz Jaracz i Maciej Staroń. 

 Zjazd rozpoczął się 12 maja. W sali konferencyjnej Hotelu Irena w Morągu, gospodarz tegorocznego Zjazdu pan Dariusz Gościniak Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łącznie dokonał oficjalnego otwarcia uroczystości. Powitał przybyłych gości ,a szczególnie gościa honorowego Zjazdu Panią Zofię Pilecką - Optułowicz córkę rtm. Pileckiego, której towarzyszyła córka i wnuk. Dyrektor zaznaczył, że patronat nad uroczystością objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz Minister Edukacji Narodowej.
 W dalszej kolejności rozpoczęła się prezentacja przybyłych szkół. Nasza szkoła prezentowana była jako jedna z pierwszych. W swoim wystąpieniu Pan Zbigniew Suchodolski nadmienił, że inicjatorem nadania szkole imienia rtm. Witolda Pileckiego był zmarły w ubiegłym roku Dyrektor Zbigniew Noga-Krzyżanowski. Jego pamięć została uczczona na Zjeździe minutą ciszy.
Prezentacjom towarzyszyły komentarze Pani Zofii Pileckiej, która przygotowała prezent dla każdej szkoły – mapę Polski z lokalizacją wszystkich szkół którym patronuje Jej Ojciec. Ponad to Pani Pilecka dziękowała za zorganizowanie uroczystości oraz zaproszenie. Dziękowała organizatorom i sponsorom. Zwracała uwagę, że szkoły im. Witolda Pileckiego powinny być jedną wielką rodziną szkół, powinny być jednością, powinny sobie pomagać, wymieniać się doświadczeniami. Zwracała uwagę, że na tych placówkach ciąży ogromna odpowiedzialność kształtowania młodych Polaków i nie mogą one zawieść, tak jak nie zawiódł jej ojciec.
Na zakończenie pierwszego dnia uczestnicy mogli wysłuchać koncertu Chóru Żeńskiego Passionata, który odbył się w kościele pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Morągu.
 Drugi dzień rozpoczął się od uroczystej Mszy świętej w intencji Marii i Witolda Pileckich oraz delegacji wszystkich szkół uczestniczących w Zjeździe.
Następnie zebrani udali się na plac przed Szkołą Podstawową w Łącznie gdzie w obecności Wojska Polskiego, Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej z Gdyni, i pocztów sztandarowych odbył się Apel Pamięci poległych i pomordowanych przez komunistów ,,Żołnierzy Wyklętych”, a następnie złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową Rotmistrza Witolda Pileckiego.
Dalsze uroczystości odbyły się w sali sportowej, w której odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego w sprawie przywracania pamięci Żołnierzy Niezłomnych. List podpisali przedstawiciele wszystkich trzydziestu przybyłych szkół.
Akademię uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Łącznie. Ważnym punktem Zjazdu było także spotkanie z Tadeuszem Markiem Płużańskim, autorem książki ,,Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy”. Zjazd zakończył koncert Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego, gitarzystów, którzy od 20-tu lat śpiewają o żołnierzach wyklętych.
 IV Zjazd Szkół im. Rotmistrza Witolda Pileckiego przeszedł do historii. Byliśmy mile zaskoczeni perfekcyjną organizacją i gościnnością gospodarzy. Następny Zjazd odbędzie się w Katowicach. Mamy nadzieję, że będziemy w nim uczestniczyć. Nosimy wszak zaszczytne imię Rotmistrza Witolda Pileckiego. 

Opracował Tomasz Staroń