ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
image09 

 W dniu 30 kwietnia 2016 roku uczniowie z pierwszej i drugiej klasy liceum mundurowego wzięli udział w "TURNIEJ KLAS MUNDUROWYCH – MUNDURIADA 2016", który zorganizowany został przez Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie i odbył się na krośnieńskim lotnisku. Był to pierwszy turniej mundurowy w tej formule.

 W poprzednich latach turniejach uczestniczyli "zawodowcy", między innymi policja, straż pożarna, straż graniczna, inspekcja celna, firmy ochrony.
 W bieżącym roku po raz pierwszy turniej zorganizowano jako współzawodnictwo młodzieży z klas mundurowych szkół miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego.
 W turnieju wystartowało siedem reprezentacji z pięciu szkół:

  • Zespół Szkół w Iwoniczu w składzie: Pelc Maciej ( I LO), Gąska Miłosz (I LO), Ziajor Mateusz (I LO) i Wokurka Mateusz (II LO).
  • Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Jedliczu - drużyna nr 1
  • Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Jedliczu - drużyna nr 2
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie im. Jana Szczepanika
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie im. Ignacego Łukasiewicza Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Krośnie im. II Armii Wojska Polskiego - drużyna nr 1
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Krośnie im. II Armii Wojska Polskiego - drużyna nr 2

 Turniej w całości był turniejem sprawnościowym i składał się z toru przeszkód oraz 3 konkurencji dodatkowych. Na torze przeszkód zawodnicy mieli do pokonania: 10 opon, 15 metrowy odcinek do czołgania, tzw. kopertę, pionową ściankę o wysokości 1,5 metra, równoważnię oraz pozorowany rów z wodą o długości 2 metrów. W konkurencji uczestniczyli wszyscy zawodnicy z drużyny, a ostateczny czas to wynik całej czteroosobowej drużyny. W trakcie tej konkurencji nasz zawodnik Maciej Pelc uległ kontuzji (podczas czołgania zwichnął bark) i tor dwukrotnie pokonał Mateusz Wokurka. Pomimo osłabienia to w tej konkurencji zajęliśmy drugie miejsce z minimalna stratą do Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie.
 Drugą konkurencją było wejście na linę. Konkurencja była rozgrywana na czas. Po linie na wysokość 4 metrów wspinał się jeden wytypowany zawodnik. W naszej drużynie do wspinaczki wytypowany został Mateusz Ziajor i w tej konkurencji zajął III miejsce. Kolejną konkurencją było przeciąganie liny. Konkurencja była rozgrywana tzw. metodą pucharową, a nasza drużyna zajęła V miejsce. Ostatnią konkurencją była tzw. hydronetka. Konkurencja polegała na napełnieniu tzw. naczynia kontrolnego o pojemności około 10 litrów przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego w postaci hydronetki. Trudność polegała tu na tym, że naczynie kontrolne było ustawione za tablicą z kilkucentymetrowym otworem poprzez, który należało napełnić naczynie. Do tej konkurencji w naszej drużynie zostali wytypowani: Mateusz Wokurka (celowniczy), Gąska Miłosz (pompował wodę) oraz Ziajor Mateusz ( dolewał wodę do hydronetki).
 Po podsumowaniu wszystkich wyników nasza szkoła uplasowała się na wysokim czwartym miejscu. Naszej drużynie należą się szczególne gratulacje i słowa podziękowania za to, że pomimo kontuzji Macieja Pelca pozostali zawodnicy się nie poddali i kontynuowali rywalizację w nie pełnym trzyosobowym składzie.
W czasie turnieju naszych chłopców zagrzewali do walki opiekunowie: pan Tomasz Staroń i pan Marek Rygiel.