ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnice: wirtualna i sportowa (śrutowa), hala i obiekty sportowe Orlik 2012, siłownia: plenerowa i krytaTechnika Zawodowe

technik: informatyk, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, pojazdów samochodowych, żywienia i usług gastronomicznych,

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

mundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; sportowe; komunikacyjno - multimedialne

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła

mechanik pojazdów samochodowych; mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych; monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

Bezpłatne: prawoo jazdy; pobyt w internacie; dojazd do szkoły. Praktyki i wycieczki zagraniczne: Interreg, Erasmus++, kursy ECDL, koła zaintersowań.

Czytaj więcej
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
image008

 5 kwietnia 2016r. naszą szkolę odwiedzili przedstawiciele Stowarzyszenia ODRA-NIEMEN z Wrocławia. Głównym celem Stowarzyszenia jest rozwijanie inicjatyw i projektów kresowych, polonijnych, historycznych i edukacyjnych. Dla zgromadzonych w bibliotece uczniów przygotowali oni zajęcia poświęcone żołnierzom wyklętym.

 W trakcie spotkania uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu, obejrzeli film poświęcony przywracaniu pamięci o podziemiu antykomunistycznym w życiu publicznym i poznali umundurowanie i uzbrojenie oddziałów partyzanckich.
 Łącznikiem między Iwoniczem a Wrocławiem okazała się postać jednego z wyklętych - kapitana Eugeniusza Werensa ps. „Pik”. W lipcu 1944 r. brał on udział w wyzwalaniu spod niemieckiej okupacji Iwonicza (tzw. Rzeczpospolita Iwonicka). Po wkroczeniu Armii Sowieckiej do Iwonicza, „Pik” wyjechał do Wrocławia, gdzie nawiązał kontakty z byłymi członkami AK i NOW. W drugiej połowie maja 1946 roku bezpieka trafiła na trop grupy Werensa. Po jednodniowym procesie wraz z resztą swej grupy dostał wyrok śmierci. Wykonany w kwietniu 1947 r. Szczątki kpt. Werensa zostały odnalezione w wyniku prac ekshumacyjnych i identyfikacyjnych, prowadzonych na przełomie 2011/2012 r. przez IPN.

 Dodatkową atrakcją dla uczniów była możliwość przymierzenia przez uczniów rekwizytów przywiezionych przez Stowarzyszenie.